Muhalif ve Atatürk’çü kimliğine en uygun olan oyunu “Üç Kurşunluk Opera”‘dan kısa bir bölüm. Bu bölümde oyunumuzun kahramanı Kemalist Mahmut abi hapishaneye düşer ve hakkında ki suçlamalardan dolayı idam kararı alması yakındır. Komiserin kızı bile Mahmut’a yardım edemezken durumu düşünen Mahmut abinin yapacak neyi vardır?

Atatürk demişken aklıma Geçen sene (2013 Yılı) 10 Kasımda’n sonra başladığım bir yazı dizisi aklıma geldi. O yazıdanda kısa bir bölüm paylaşmak istiyorum;

Yahudi katliamı için sadece Adolf Hitleri suçlayamazsınız, hitlere karşı çıkanda olmuştu desteklyende… Toplumsal olayları bireylere yıkamazsınız. Yıktığınız anca *yobazlaşan beyinler olur. Yıkadığınız anca Türk milletinin temiz geleceği olur. Yıkadığınız anca Gezi Parkı Olayları nda ki o cahil yobazlaşmış gençler olur. Mesele sadece bir ağaç yada sadece bir şahış değil. Mesele Türk Milleti’nin iradesidir.

Eğer bu yazdıklarımı yanlış buluyorsan “ İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.” Ata’nın da bahsettiği gibi bu beddahları bulmak için aynaya bakabilirsin.

Read more

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.