Yaklaşık 2 gündür iOS 8 ve getireceği uygulamalarla ilgili çoğu konuda paylaşımlarımız oldu. Tanıtım dün gece gerçekleşti. Apple, WWDC 14 etkinliğinde tanıttığı işletim sistemiyle birlikte sosyal medyada olabildiğince yankı uyandırmışa benziyor. Apple ile WhatsApp’ın karşı karşıya geldiği konusu güne damgasını vurdu.WhatsApp CEO’su Jan Koum tepkisini Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı. Önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi yeniliklerin sıralanması, sesli ve görüntülü mesaj gönderimi- grup mesajlarına isim verme, gelen bildirimleri engelleyebilme gibi özelliklerle WhatsApp ve Dropbox’ta olan özellikler dikkatleri olabildiğince üzerine çekti.

Koum’un tepkisi ise açık ve netti. WhatsApp CEO’su J. Koum, Apple’ın kendi mevcut işletim sistemine entegre olan özellikleri açıklamasına oldukça tepkili yaklaştı. Hesabı üzerinden “Apple’ın WhatsApp’ın bazı mevcut özelliklerini “ödünç alıp” iMessage’a koyması beni memnun etti” diye belirtti. Koum’un bu tweet içeriği sosyal medyaya ses getirdi. J. Koum’un bu tweet’ini yazarken eklediği #innovation etiketi dikkatleri üzerine çekmesini sağladı.

WhatsApp’ta da benzer içerik olarak bulunan grup mesajlarında ‘rahatsız edilmeme’ özelliğini artık Apple’ da kullanacak. Göndermenin sebebi çok açık görünüyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.