Daha görsel odaklı bir sosyal ağ olma yolunda ilerleyen Twitter, bu doğrultuda Mart ayında fotoğraflarda kişi etiketleyebilme ve tek tweet içinde birden fazla fotoğraf paylaşılabilme özelliğini duyurmuştu. Öncelikli olarak iOS uygulamasına bu özellikleri ekleyen Twitter, şimdi Android ve web kullanıcılara fotoğraf kolajlayabilme özelliğini açtı.

Twitter’ın fotoğraf kolajlayabilme özelliğiyle dört adede kadar fotoğrafı tek tweet içinde paylaşabiliyorsunuz. Böylelikle küçük bir galeri oluşturmanıza izin vermeye başlayan Twitter’ın bu özelliği özellikle yaratıcı içerikler yaratmak isteyen markalar için büyük bir potansiyel oluşturuyor.

Twitter şimdi bu özelliği Android uygulaması ve özellikle web platformuna yayarak Twitter’ın geneli için geçerli hale getiriyor. Böylelikle bilgisayarınız üzerinden de istediğiniz fotoğrafları seçerek tek bir tweet oluşturabileceksiniz. Markaların şimdiden bu özelliği kullanarak yaratıcı içerikler yaratmaya başladığını görebiliyoruz. Markaların Twitter’ın fotoğraf kolajı nasıl oluşturduğuna dair örnekleri derlediğimiz yazıdan da bu özelliğin Twitter pazarlamasında nasıl kullanabileceğini inceleyebilirsiniz.

Tweet görünümü standart fotoğraflardan farklı görünmüyor. Sadece eklenen tüm fotoğraflar aynı karede farklı pencereler içinde gösteriliyor. Diğer bir deyişle herhangi bir fotoğrafın üzerine tıkladığınızda o görseli ayrıca görüntüleyebiliyorsunuz.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.