Google, Ağustos ayı için Android yayılma raporunu kamuoyu ile paylaştı. Google tarafından yayınlanmış olan raporda sürpriz olmayan bir şekilde Android’in son sürümü Android KitKat’ın yayılımını sürdürdürdüğü göze çarpıyor. Hatta tüm Android cihazların neredeyse %25′nin KitKat olduğu açıkça bilinmekte…

Google’ın Ağustos ayı Android raporlarında 4.4 KitKat’ın ardından en çok kullanılan Android sürümlerinin Android 4.1 Jelly Bean ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich olduğunu görüyoruz. Ancak bu iki versiyonda Ağustos ayı içerisinde önemli ölçüde kayıp yaşadığını vurgulamak gerekiyor. Android 4.2 ve Android 4.3 Jelly Bean’in hafif bir artış yaşadığı da görülüyor.

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.