Steve Jobs’ın iPhone ile birlikte açtığı akıllı telefon akımı artık yetersiz kalıyor. Bu yüzdende firmalar kendilerini hem geleceğin piyasasına hazırlamak ve yeni müşteriler edinmek için farklı arayışlara sokuyor. Ufak ufak giyilebilir akıllı teknolojiler hakkında duyumlar alsakta çok sık karşımıza çıkmayan bu teknolojiler akıllı saat devriminden sonra yakamızdan düşmeyecek gibi geliyor. Telefon üreticileri ve bilgisayar üreticileri eskiden farklı 2 sektör olarak görülse de günümüzde artık bir aynı sektör çatısı altında birleştikleri görülmekte. Akıllı teknoloji alanında telefon üreticileri daha fazla yatırım yapsa da sürekli söz edilen Tayvanlı dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden biri olan ASUS’ta akıllı saat işine giriyor.

ASUS’un merakla beklenen ilk akıllı saatini geçtiğimiz ay Berlin’de düzenlenen IFA 2014 kapsamında resmi olarak kullanıcılara tanıttı.

Google tarafından giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirilen Android Wear işletim sistemini kullanan ASUS ZenWatch, her geçen gün aktif olarak gelişen akıllı saat pazarına her ne kadar geç giriş yapmış olsa da kullanıcılardan ilgi görmeyi başardı diyebiliriz. IFA 2014′te görücüye çıkarılan birçok cihaz çoktan kullanıcılarla buluşmuş olsa da, ASUS‘un merakla beklenen yeni akıllı saati henüz piyasaya sürülmedi…

ASUS’un üretim sürecinde yaşadığı bir çok sıkıntı nedeniyle akıllı saati şimdilik sadece ana yurdunda satışa sunacağı ve bu bölgede de sadece sınırlı sayıda cihazın kullanıcılara sunulacağı konusu üzerinde duruluyor. ZenWatch‘un Tayvan dışındaki bölgelere ne zaman taşınacağı ise henüz netlik kazanmadı.

 

Serkan Dinç
Serkan Dinç
Asıl işi Allah'a kulluk olmak olan bir garip Sosyal Medya Uzmanı... Sosyal Medya ile ilk olarak Saadet Partisi sayesinde tanıştım. Ardından Ayça Ajans sayesinde içli dışlı oldum ve burada Sosyal Medya ile ilgili kullanıldım. Kullanılıp bir kenara atıldıktan sonra Sosyalimci blogu kurdum ve yine aynı sene içerisinde Pio Ajans'ın kurucu ortaklığını üstlendim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.